GIOTTO

KOMPAK EBATLAR İÇİNDE EN İYİ DPSS YAG MARKALAMA LAZERİ

Bar kodlama ve markalama piyasaları son zamanlarda çok büyük artış göstermiştir. Bu artan ihtiyaç birçok endüstriyel üretimin takibi ve kolay etiketlenmesi proseslerinin artışından da kaynaklanmıştır. Firmamız, bu artan ihtiyaçı LASER3 (lazer küp) ile karşılamaktadır. Lazer Küp 1064nm infrared dalga boyunda çalışan, uzun ömürlü Diode Pump Solid State (DPSS) teknolojisini kullanan en yeni lazer markalama makinesidir.

Kendine özgü eşsiz lazer ışın demeti düzgünlüğünün yanında laser cavitisi (lazer üretilen bölüm), tarama kafası, tüm elektronik kontrol devreleri 36x27x25cm lik eşsiz küçük bir küpün içine sığdırılmıştır.

Mükemmel yükseklikteki peak power (en yükseğe çıkabilen lazer gücü, 130kW üzerindedir) yardımı ile LASER3 ; metal, plastik, silikon veya pcb türünde malzemelerde ister düz, ister eğri yüzeylerdeki kaplamaları kaldırmada, logo markalamada, alfanumerik kodlar, iki veya üç boyutlu bar kodlar (Datamatrix) yazmada eşsiz uygunluk sağlar.

LASER3 en son dijital galvo tarama kafa teknolojisi kullanılarak Sei firmasının Araştırma & Geliştirme Laboratuvarlarında tasarlanmıştır. Özellikle; yüksek hassasiyet (TEM00 ile M2<1.5 ve odaktaki ışın demeti çapı 25 mikrondan yani 0.025mm daha küçüktür) ve ortalama lazer çıkış minimum ömrü 20.000 saat göz önünde tutulmuştur. Sonuç; günümüz piyasalarında olmayan bir ürün çıkmıştır.

Sistemdeki lensler isteğe göre konfigüre edilebilir. Böylece istendiğinde 180x180mm kadar alanın markalanması mümkün olmaktadır. İlaveten sistemde otomatik olarak lazer ışın demetini değişik uygulamalara veya aynı işte değişik yerlerde ihtiyaç duyulan değişik kalınlıkta ışın demetleri (spot size) elde etmek mümkündür.

Laser3 cihazının bir başka avantajı ise Yüksek Isı Ayarlayıcısıdır (High Thermal Stability). Halen hazırdaki hava ile soğutulan sistemlerden ayrı olarak, LASER3 sistem içinde bulunan bir başka yeni teknoloji olan hava-ısı sabitleyici ve soğutma makinesi (TEC, Thermo-Electric Cooled Techonology) sayesinde 10 ila 40°C arasındaki ortamda sisteme sabit ve sürekli soğutma ısısı sağlar.

LASER3 ister bilgisayarsız kendi başına (stand alone) ister konveyör makinesin bir parçası şeklinden markalanacak ürünler akarken durdurmaksızın yazabilir. LASER3 değişik sinyaller alan veren Input / Output girişleri ve RS 232/485 seri port girişleri ile donatılmıştır. Sistem; network lan kartı Lan10/100 kullanılarak networke kolaylıkla bağlanır. LASER3 büyük ve yoğun üretimlerin yapıldığı sistemlere, otomasyonlara veya konveyör sistemlere adapte edilebildiği gibi, küçük üretimlere de cevap vermektedir. LASER3 makinesi class4 (CEI En 60825-1) güvenliğinde açık sistem olarak OEM sistem imalatçılarının kullanımına da sunulmuştur. Sistem, class1 güvenlik derecesinde kapalı bir çalışma kabininde de kullanılabilir.

Scroll to Top
Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Scan the code